Awesome Stories

Upcoming Events

W GABINECIE USG LEKARZA RODZINNEGO - ŚCIĘGNO ACHILLESA

W GABINECIE USG LEKARZA RODZINNEGO - ŚCIĘGNO ACHILLESA

To największe i najmocniejsze ścięgno utworzone jest przez dwa mięśnie : mięsień brzuchaty łydki i mięsień płaszczkowaty . W górnej części gdzie przechodzi w mięśnie jest płaskie i szerokie w dolnej części gdzie przyczepia się do guza kości piętowej jest węższe i grubsze.
Badania USG stawów

Badania USG stawów

Badanie USG jest obecnie najczęściej wykonywanym badaniem obrazowym w zakresie narządu ruchu. Rozwój technologii aparatów USG pozwala na diagnostykę i ocenę chorób i schorzeń stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Niepodważalnym plusem diagnostyki USG jest dostępność i nieinwazyjność badania. Większość badań obrazowych wykonuje się w układzie statycznym.

Badanie USG tarczycy

Badanie USG tarczycy

USG tarczycy to badanie wykonywane za pomocą ultrasonografu, którego zadaniem jest ocena rozmiary tarczycy i przytarczyc, a także stanu tych gruczołów i ich struktury. Badanie USG tarczycy i przytarczyc jest badaniem całkowicie bezbolesnym, bezpiecznym i nieinwazyjnym. Przeprowadza się je w warunkach gabinetu zabiegowego lub lekarskiego, przy użyciu aparatu UGS wyposażonego w odpowiednią głowicę.

Badanie USG brzucha

Badanie USG brzucha

Badanie USG (ultrasonograficzne) jest badanie obrazowym, które wykorzystuje odbijające fale ultradźwiękowe do obrazowania tkanek i narządów. W odróżnieniu od badania RTG, USG wykonuje się w czasie rzeczywistym, zatem już w trakcie badania można wykryć ewentualne nieprawidłowości. Badanie jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i zupełnie nieinwazyjne. Można je powtarzać tak często, jak jest to konieczne.

W trakcie badania lekarz ma możliwość ocenić stan i strukturę badanych organów: trzustki, śledziony, pęcherzyka żółciowego, nadnerczy i nerek wraz z układem wyprowadzającym, pęcherza moczowego oraz narządów rodnych - macicy i jajników u kobiet lub prostaty u mężczyzn. Może tez zaobserwować przepływ krwi w aorcie brzusznej i innych naczyniach znajdujących się w jamie brzusznej (USG Dopplera).

Współpracujemy

Z MEDICOVER

POLMED 

INTERPOLSKA 

PORADNIA  UNIMED ZABRZE
NZOZ UNIMED ZABRZE PADEREWSKIEGO 2 
+48 32 275 03 81

PORADNIA MEDERIS ZABRZE
NZOZ  MEDERIS ZABRZE PLAC KRAKOWSKI 10 
32 271 03 47   http://www.mederis.pl/

DANE KONTAKTOWE

Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki s.c.
Magdalena Romańczuk,
Patrycja Wyciszczok-Łowińska
ul. ŁASKIEGO 3
ZABRZE - PAWŁÓW
NIP 648-279-23-61
REGON - 381750852

Rejestracja:
od pon-piątku 735-589-594

O nas

Naszym celem jest pomoc ludziom w rozwiązywaniu ich problemów zdrowotnych głownie za pomocą ultrasonografii, zależy nam na zdrowiu i dobrej diagnostyce i celowanym leczeniu naszych pacjentów.