fbpx

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji tego pięknego święta wprowadzamy –30% ZNIŻKI DLA WSZYSTKICH na badanie USG Doppler tętnic szyjnych wewnątrz i zewnątrzmózgowych! 

 

Poniżej dowiecie się więcej o tym przydatnym badaniu 

Czym jest Doppler tętnic szyjnych? 

Badanie Dopplera tętnic szyjnych wewnątrz i zewnątrzmózgowych jest procedurą która pozwala na ocenę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, które zaopatrują mózg w tlen i substancje odżywcze.  

 

🧐 Dlaczego Doppler tętnic jest tak ważny? 

Zaburzenia w przepływie krwi do mózgu skutkować mogą uciążliwymi dolegliwościami natury neurologicznej, a nawet udarem. Pojawiają się one często wskutek nieprawidłowości w obrębie obecnych wewnątrz szyi arterii łączących serce z mózgiem. 

Dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać badanie Dopplera tętnic szyjnych, aby wykryć ewentualne zaburzenia przepływu krwi i zapobiec poważnym powikłaniom. 

Bez przesady można powiedzieć, że sprawne i drożne tętnice szyjne to gwarancja naszego zdrowia 

 

📄 Kiedy są wskazania do wykonania tego badania? 

USG Doppler tętnic szyjnych może być zlecone przez lekarza w przypadku podejrzenia choroby takiej jak miażdżyca lub jako element profilaktyki dla osób z podwyższonym ryzykiem wystąpienia tego typu chorób, np. wysoki cholesterol, nadciśnienie tętnicze, występowanie udarów czy zawałów w rodzinie. 

Badanie Dopplera tętnic szyjnych może być również zlecone w przypadku, gdy pacjent skarży się na objawy sugerujące niedokrwienie mózgu, takie jak zaburzenia widzenia, słuchu, mowy lub równowagi.  

Może być również wykonywane po udarze mózgu lub innym urazie głowy w celu oceny stanu tętnic i określenia przyczyny zdarzenia. 

 
Miażdżyca tętnic szyjnych występuje u ok. 30% osób po 65. roku życia. 

 

🔬 Jak wygląda przebieg badania? 

Podczas badania pacjent leży na plecach. Badanie  jest przeprowadzane przy użyciu małej głowicy, którą lekarz pokrywa żelem. Lekarz wykonuje USG Doppler po obu stronach szyi, tam, gdzie przebiegają tętnice. Pozwala to z dużą dokładnością określić stopień zwężenia naczynia, a także ocenić na jak długim odcinku i w jakim miejscu położone są blaszki miażdżycowe oraz jaka jest ich struktura. 

Całe badanie trwa około 30 minut. 

 

💁🏼‍♀️ Jak należy się przygotować? 

Badanie nie wymaga żadnego, specjalnego przygotowania. Trzeba tylko pamiętać, aby ubrać się w odzież odsłaniająca szyję, czyli nie zakładać ubrań z wysokim kołnierzem lub golfem, które utrudnią wykonanie badania. Kobiety powinny zdjąć z szyi wszystkie ozdoby. 

Każdy pacjent zgłaszający się na badanie powinien mieć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Porównanie takiej dokumentacji z aktualnym wynikiem pozwala na wydanie dokładniejszych zaleceń  m.in. dotyczących tego, po jakim czasie należy zgłosić się na badanie kontrolne. 

 Jeśli taka nie istnieje, należy powiedzieć o tym lekarzowi. 

 
Oferta obowiązuje od 01.01.2023r do 31.01.2023r 

————————————————————————————— 

Wizytę można umówić telefonicznie od pon-piątku w godz. 8.00-20.00 pod numerem +48 735 589 594  

oraz elektronicznie na naszej stronie 

Współpracujemy

Z MEDICOVER

POLMED 

INTERPOLSKA 

PORADNIA  UNIMED ZABRZE
NZOZ UNIMED ZABRZE PADEREWSKIEGO 2 
+48 32 275 03 81

PORADNIA MEDERIS ZABRZE
NZOZ  MEDERIS ZABRZE PLAC KRAKOWSKI 10 
32 271 03 47   http://www.mederis.pl/

DANE KONTAKTOWE

Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki s.c.
Magdalena Romańczuk,
Patrycja Wyciszczok-Łowińska
ul. ŁASKIEGO 3
ZABRZE - PAWŁÓW
NIP 648-279-23-61
REGON - 381750852

Rejestracja:
od pon-piątku 735-589-594

Zapisz się do naszego newslettera!

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności