fbpx

CUD, czyli renoma i doświadczenie w badaniach USG

Robią to co kochają od ponad 20 lat – diagnozują za pomocą USG. Niezależnie od tego, na bieżąco podwyższają swoje kwalifikacje i jakość usług niemal we wszystkich badaniach USG. Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki to placówka medyczna, która od lat cieszy się renomą i zaufaniem pacjentów nie tylko z Zabrza. Jej założycielki prowadzą szkolenia z zakresu USG w różnych częściach kraju, a także bezpłatne badania USG piersi dla zabrzanek, dzięki finansowaniu przez Miasto Zabrze.

Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki założyły w listopadzie 2018 r. Magdalena Romańczuk oraz Patrycja Wyciszczok-Łowińska. W poprzednich latach działały osobno, jednak zdecydowały się połączyć swoje siły, bogate doświadczenia w badaniach ultrasonograficznych i przede wszystkim pasję w tej dziedzinie.

– POSTANOWIŁYŚMY STWORZYĆ FIRMĘ I ROBIĆ RAZEM TO CO KOCHAMY OD PONAD 20 LAT. DOTYCHCZAS OSOBNO, A TERAZ WSPÓLNIE BADAĆ I DIAGNOZOWAĆ ULTRASONOGRAFICZNIE NASZYCH PACJENTÓW – WSPOMINA MAGDALENA ROMAŃCZUK, WSPÓŁWŁAŚCICIELKA CENTRUM ULTRASONOGRAFICZNEJ DIAGNOSTYKI S.C. W ZABRZU.

 

Początki i rozkwit badań USG

Działalność CUD rozpoczęły od zakupu dwóch aparatów USG Philips Affiniti 70G i Mindray M7 Premium. Rok później na terenie Zabrza działały już 2 gabinety. Jeden przy ul Św. Floriana 12/5 i drugi przy ul. Wolności 262/206 w Zabrzu.

Dla Magdaleny Romańczuk i Patrycji Wyciszczok-Łowińskiej priorytetem była jednak wczesna diagnostyka nowotworów piersi u kobiet. Cel udało się szybko osiągnąć, bo niespełna w dwa lata od założenia firmy ruszyły z kompleksowym programem bezpłatnych badań USG piersi na terenie Zabrza.

– OD 2020 ROKU WSPÓŁPRACUJEMY Z MIASTEM ZABRZE I BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMIE „REALIZACJA DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU WCZESNE WYKRYCIE ZMIAN NOWOTWOROWYCH W PIERSI U KOBIET MIESZKAJĄCYCH W ZABRZU”. PROGRAM JEST PRZEZNACZONY DLA MIESZKANEK ZABRZA W WIEKU OD 20- 49 LAT. W JEGO RAMACH WYKONUJEMY BEZPŁATNIE USG PIERSI, A BADANIA SĄ FINANSOWANE Z BUDŻETU MIASTA ZABRZE – WYJAŚNIA PATRYCJA WYCISZCZOK-ŁOWIŃSKA, WSPÓŁWŁAŚCICIELKA CUD S.C. W ZABRZU.

 

Efektem programu są statystyki przebadanych zabrzanek.W 2020 r. CUD wykonał 1250 bezpłatnych badań USG. Rok później 750 w 2022 r. 1100 w tym roku 1000 badań USG piersi. Warto dodać, że w badaniach USG finansowanych przez Miasto Zabrze wykryto zarówno zmiany łagodne, kwalifikujące się do kontroli, jak również wymagające dalszej diagnostyki, a także podejrzenia choroby nowotworowej piersi.

 

Rozwój i współpraca z najlepszymi

W tej chwili siedziba CUD znajduje się przy ul. Jana Łaskiego 3 w Zabrzu-Pawłowie. Nowoczesna placówka może pochwalić się 3 gabinetami lekarsko-zabiegowymi, przyjazną i profesjonalną rejestracją oraz poczekalnią. Nie brakuje też kącika z przewijakiem dla niemowląt, a także toalet, w tym dla niepełnosprawnych pacjentów.

– WSZYSTKIE 3 GABINETY SĄ KLIMATYZOWANE. DOCELOWO TWORZYMY 4 GABINET. Z MYŚLĄ O KOMFORCIE NASZYCH PACJENTÓW, PRZY PLACÓWCE SĄ DOSTĘPNE MIEJSCA PARKINGOWE. POD KONIEC 2021 ROKU ZAKUPIŁYŚMY KOLEJNY, NOWY APARAT USG ARIETTA 850 Z GŁOWICĄ KARDIOLOGICZNĄ I ELASTOGRAFIĄ – WYMIENIA MAGDALENA ROMAŃCZUK.

Efekt? W tej chwili CUD prowadzi badania USG z niemal wszystkich dziedzin medycyny, dla kobiet, dzieci i mężczyzn, a wszystko przy współpracy z wysokiej klasy ultrasonografistami. Wykonuje też badania dla wielu Poradni z Zabrza i Rudy Śląskiej.

 

Doświadczenie i renoma zabrzańskiej placówki zaowocowały również współpracą z takimi placówkami jak MEDICOVER, POLMED, INTERPOLSKA, TUZDROWIE, SALTUS, SIGNAL, IDUNA, BADANIA.PL czy PZU.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jak przystało na szanującą się firmę, Centrum

Ultrasonograficznej Diagnostyki mocno stawia również na działania CSR. Potwierdzeniem tego jest nie tylko współpraca z takimi fundacjami jak Oko w Oko z Rakiem ale również z OnkoCafe czy Avon.

– WYKONAŁYŚMY NIEODPŁATNE BADANIA USG PIERSI W RAMACH PROFILAKTYKI RAKA PIERSI PRACOWNICOM ZUS W LATACH 2018/2019 ORAZ PRACOWNICOM UM 2019. W RAMACH AKCJI „GABINETY Z RÓŻOWĄ WSTĄŻKĄ” ORGANIZOWANĄ PRZEZ MARKĘ AVON I STOWARZYSZENIE „AMAZONKI” WARSZAWA-CENTRUM WYKONALIŚMY 80 BADAŃ USG PIERSI W 2022 ROKU I W TYM ROKU TEŻ UCZESTNICZYMY W TEJ KAMPANII. Z KOLEI W 2022 ROKU PO RAZ PIERWSZY WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI MOSZNOWŁADCY Z MYŚLĄ O MĘŻCZYZNACH. EFEKTEM TEGO SĄ WYKONYWANE W LISTOPADZIE BADANIA USG GRUCZOŁU KROKOWEGO W PROMOCYJNYCH CENACH – DODAJE PATRYCJA WYCISZCZOK-ŁOWIŃSKA.

Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki na tym jednak nie zamierza poprzestać. O tym jak będzie się rozwijać ta placówka, a także jakich akcji diagnostycznych będzie się podejmować w najbliższej przyszłości, będziemy na bieżąco informować.

Współpracujemy

Z MEDICOVER

POLMED 

INTERPOLSKA 

PORADNIA  UNIMED ZABRZE
NZOZ UNIMED ZABRZE PADEREWSKIEGO 2 
+48 32 275 03 81

Poradnia Na Dubiela Klepaczka Wach Sp.j.,
ul. Pawła Dubiela 3, 41-800 Zabrze,

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
MED-DENTAL 41-706 Ruda Śląska , ul. Harcerska 3 

PORADNIA MEDERIS ZABRZE
NZOZ  MEDERIS ZABRZE PLAC KRAKOWSKI 10 
32 271 03 47   http://www.mederis.pl/

DANE KONTAKTOWE

Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki s.c.
Magdalena Romańczuk,
Patrycja Wyciszczok-Łowińska
ul. ŁASKIEGO 3
ZABRZE - PAWŁÓW
NIP 648-279-23-61
REGON - 381750852

Rejestracja:
od pon-piątku 735-589-594

Zapisz się do naszego newslettera!

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności